Lublin: "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie"

Data publikacji 28.11.2019

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Bogucinie. Spotkanie odbyło się w ramach autorskiego programu KMP w Lublinie pt. "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie". Program finansowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, poprzez zakup materiałów profilaktycznych w postaci ulotek, smyczy, breloków przeznaczonych dla uczestników programu.

     Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń zdrowotnych, konsekwencji prawnych i społecznych wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz do ich rodziców i nauczycieli. Podczas spotkania młodzież zaprezentowała prezentację multimedialną, którą samodzielnie opracowała. Następnie przystąpiono do debaty, która jest formą realizacji programu.

    Wśród zaproszonych gości, którzy usiedli przy wspólnym stole aby odpowiedzieć  na pytania nurtujące młodzież byli, przedstawiciel Państwowego Powiatowego Instytutu Sanitarnego w Lublinie, terapeuta z Młodzieżowego Ośrodka Leczenia  Uzależnień w Albrechtówce, lekarz z Oddziału Toksykologiczno – Kardiologicznego Szpitala Wojewódzkiego oraz przedstawiciele KMP w Lublinie. Debatę zakończono odczytaniem wniosków, które wspólnie sformułowali uczniowie.

    W bieżącej edycji kolejne spotkania odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym  im. K. Wielkiego w Lublinie, Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie, Szkole Podstawowej   w Miłocinie i Prawiednikach.

EK