Aktualności

Lublin: Pies wytropił narkotyki ukryte w głośniku

Data publikacji 18.11.2019

Ponad kilogram niebezpiecznych substancji psychotropowych o nazwie 3CMC zabezpieczyli policjanci zajmujący się z przestępczością narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. 21-latek narkotyki ukrył w wewnątrz kolumny głośnikowej. Odnalazł je pies służbowy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 21-latkowi może grozić kara do 10 lat więzienia.

    Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Lubartowskiej mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności zdecydowali się użyć psa służbowego.

    Podczas przeszukania jednego z mieszkań uwagę czworonoga zwróciła kolumna głośnikowa. Pies jednoznacznie wskazywał, że mogą się tam znajdować narkotyki. Jak się okazało był to strzał w „dziesiątkę”. Po rozmontowaniu głośnika policjanci wewnątrz odnaleźli spakowane woreczki foliowe z zawartością proszku, który okazał się być narkotykiem.

   21-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Podczas szczegółowego badania okazało się, że zabezpieczony proszek to groźna substancja psychotropowa o nazwie 3CMC. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztu. Grozić mu może kara do 10 lat więzienia.

 

 

Powrót na górę strony