Aktualności

Lublin: Ponad 400 wykroczeń i 9 zatrzymanych praw jazdy

Data publikacji 15.11.2019

Tylko wczoraj policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie ujawnili ponad 400 wykroczeń w związku z ogólnopolskimi działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zdecydowana większość przewinień dotyczyła nieprawidłowych zachowań kierujących wobec pieszych. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymani 9 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

    Wczoraj odbyła się ogólnopolska akcja pod tytułem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. Szczególnym nadzorem objęto przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach.

   Policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Lublin ujawnili łącznie ponad 400 wykroczeń. Zdecydowana większość z nich dotyczyła nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych. W działania zaangażowano również policjantów grupy „SPEED”. Łącznie zatrzymano 9 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Jeden z kierujących na ulicy Poligonowej jechał z prędkością 120 kilometrów na godzinę. 25-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy na 3 miesiące.  

    Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

 

Powrót na górę strony