Aktualności

Lublin: Asp. Renata Kosior „Najbardziej Rozpoznawalną Dzielnicową 2019”

Data publikacji 13.11.2019

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie wręczone zostały nagrody dla zwycięzców plebiscytu na „Najbardziej Rozpoznawalny Dzielnicowy 2019”. Najwięcej głosów otrzymała asp. Renata Kosior, dzielnicowa z Posterunku Policji w Jastkowie, a tuż za nią uplasował się asp. szt. Artur Tomaszewski z VII komisariatu. Trzecie miejsce zajął asp. szt. Wojciech Wójcik z komisariatu w Bełżycach.

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Codzienna służba policjanta rewiru dzielnicowych oparta jest na rozwiązywaniu rozmaitych spraw. Zajmuje się on najczęściej problemami mieszkańców swojego rewiru. Często pełni rolę mediatora w różnego rodzaju konfliktach społecznych, gdzie musi wykazać się odpowiednim poziomem empatii, tłumacząc stronom właściwe stanowisko.

Za nami już kolejna edycja plebiscytu „Najbardziej Rozpoznawalny Dzielnicowy 2019 roku” z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Konkurs odbył się w okresie 7 do 25 października br. na łamach gazety „Dziennik Wschodni” oraz w wydaniu internetowym gazety. W sumie w głosowaniu smsowym oddano 735 głosów.

Dzisiaj w związku z zakończeniem plebiscytu Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie mł. insp. Janusz Pudźwa wyróżnił nagrodami zwycięzców. W uroczystości wziął również udział przedstawiciel redakcji „Dziennik Wschodni” - redaktor Jacek Szydłowski, który także serdecznie pogratulował zwycięzcom.

Najwięcej głosów zdobyła asp. Renata Kosior, dzielnicowa z Posterunku Policji w Jastkowie. Drugie miejsce zajął asp. szt. Artur Tomaszewski z KP VII, trzeci natomiast był asp. szt. Wojciech Wójcik z KOmisariatu Policji w Bełżycach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom plebiscytu.

K.G.