Lublin: Działania policyjnego zespołu „SPEED” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Działania policyjnego zespołu „SPEED”

Data publikacji 10.11.2019

Policjanci z zespołu „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wczoraj kolejne działania na terenie miasta. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze ujawnili ponad 30 wykroczeń w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci z zespołu „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejne działania na terenie masta. W trakcie kontroli pojazdów mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili ponad 30 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy, głównie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „Speed” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni, mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

R.L.R.