Aktualności

Biała Podl.: Prosiła, aby ją rozbudził

Data publikacji 05.11.2019

205 kilometrów na godzinę pędził drogą krajową 28-letni kierowca audi. Jego poczynania zostały uwiecznione w „oku policyjnej kamery”. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Pasażerka auta „próbowała” tłumaczyć 28-latka, twierdząc że zasypiała i prosiła kierowcę by „ją rozbudził”. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

    Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Niestety nadal nie wszyscy  kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W niedzielny wieczór mundurowi  z bialskiej grupy "Speed" zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi, którego kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.  Do zdarzenia doszło po godzinę 20:00 na DK-2 na trasie Wólka Dobryńska-Zalesie.

   Autem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę kierowca pędził z prędkością 205 kilometrów na godzinę. Dopuszczalną prędkość przekroczył więc o 115 kilometrów na godzinę.

   Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został wysokim mandatem karnym, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności pasażerka auta „próbowała część winy wziąć na siebie” twierdząc, że zasypiała i to ona poprosiła kierowcę by ten „ją rozbudził”.

   Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony