Aktualności

Lublin: 2,5 metrowe konopie na torfowisku

Data publikacji 20.10.2019

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie zlikwidowali plantacje konopi innych niż włókniste. Na torfowisku pod Lublinem funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 55 roślin o wysokości do 2,5 metra, 16 kilogramów suszących się roślin, nawozy oraz opryskiwacze rolnicze. Za uprawę konopi innych niż włókniste, jeżeli może ona dostarczyć znacznych ilości narkotyków grozić może kara do 8 lat więzienia.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Funkcjonariusze wykonując czynności operacyjne ustalili, iż w jednej z miejscowości pod Lublinem może znajdować się uprawa konopi innych niż włókniste. Z posiadanych informacji wynikało, iż znajdujące się na posesji rośliny, mogą znajdować się w końcowej fazie kwitnienia.

Realizujący sprawę funkcjonariusze podczas przeszukania na torfowisku między licznymi drzewami odnaleźli i zabezpieczyli 55 krzaków konopi innych niż włókniste oraz 16 kilogramów suszących się roślin. Zabezpieczone rośliny miały wysokość od 1,7 do 2,5 metra. Ponadto na posesji odnaleziono specjalne nawozy i opryskiwacze ogrodowe.

Sprawa jest rozwojowa. Za uprawę konopi innych niż włókniste, jeżeli może ona dostarczyć znacznych ilości narkotyków grozić może kara do 8 lat więzienia.

K.G.

  • zabezpieczone rośliny konopi
  • zabezpieczone rośliny konopi
  • zabezpieczona nielegalna plantacja konopi
Powrót na górę strony