Aktualności

Lublin: Zatrzymane kobiety okradające strasze osoby na tak zwaną legendę

Data publikacji 19.10.2019

Za kradzież pieniędzy na tak zwaną legendę odpowiadać będą dwie mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego w wieku 28 i 65-lat. Kobiety podając się za pracowników różnych instytucji podstępnie wchodziły do domów starszych osób i wykorzystując nieuwagę domowników kradły pieniądze. Dwoje mieszkańców Lublina i powiatu lubelskiego straciło łącznie ponad 13 tysięcy złotych. Kobiety zostały zatrzymane przez lubelskich policjantów. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Na trop złodziejek wpadli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze analizując podobne zdarzenia ustalili, iż dwie mieszkanki Miedzyrzeca Podlaskiego na swoim koncie mogą mieć kradzieże na tak zwaną legendę. Jedna z kobiet odwiedzając starsze osoby przedstawiała się za pracownika ośrodka pomocy społecznej lub innej instytucji i podczas rozmowy odwracała uwagę pokrzywdzonego, zasłaniając przy tym wejście do pomieszczenia. W tym czasie druga z kobiet wchodziła do mieszkania i przeszukiwała szafki.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji Lublin w czynnościach związanych z zatrzymaniem dwóch mieszkanek Miedzyrzeca Podlaskiego w wieku 28 i 65-lat byli wspomagani przez funkcjonariuszy z czwartego komisariatu w Lublinie, komisariatu w Bychawie oraz Miedzyrzecu Podlaskim. Kryminalni do chwili obecnej udowodnili im dokonanie dwóch kradzieży na terenie Lublina i gminy Krzczonów. Starsze osoby łącznie straciły ponad 13 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu pracują nad sprawą i nie wykluczone są kolejne zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony