Aktualności

Lublin: Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 18.10.2019

Funkcjonariusze wydziałów kryminalnych komisariatu czwartego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wracając do domu po służbie widząc niebezpieczną jazdę 46-letniego mieszkańca gminy Niemce zatrzymali samochód którym jechał. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. 46-latkowi oprócz utraty prawa jazdy, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z wydziałów kryminalnych komisariatu czwartego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wracając po służbie do domu zwrócili uwagę na jadącego przed nimi opla. Kierowca dziwnie zachowywał się na drodze. Jechał całą szerokością jezdni, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie niemal zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Funkcjonariusze w miejscowości Niemce zauważyli, że mężczyzna zamierza zatrzymać się przy jednym ze sklepów. Od razu zjechali za nim. Gdy tylko wysiadł z pojazdu policjanci wyczuli on niego woń alkoholu. Na miejsce został wezwany umundurowany patrol, który zbadał trzeźwość 46-latka. Jak się okazało w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.  

Teraz 46-latkowi oprócz utraty prawa jazdy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony