Lublin: Z promilami i bez uprawnień wiozła swoje dzieci - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Z promilami i bez uprawnień wiozła swoje dzieci

Data publikacji 17.10.2019

Pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, z trójką dzieci w samochodzie. Tak wczoraj do swojego domu wróciła 28-letnia mieszkanka gminy Niedrzwica Duża. Wpadła, bo akurat natrafiła na kontrolę pracowników z ośrodka pomocy społecznej. Teraz kobieta musi liczyć się z zarzutami. Grozić jej może nawet kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj pracownicy ośrodka pomocy społecznej odwiedzili jedną z mieszkanek gminy Niedrzwica Duża. Powodem interwencji była kontrola prawidłowości sprawowania opieki przez 28-latkę nad trójką dzieci w wieku od 2 do 8 lat. W czasie gdy pracownicy przebywali na posesji 28-latki, kobieta przyjechała do domu samochodem razem z dziećmi. Przedstawiciele ośrodka podczas rozmowy, zaczęli podejrzewać, że może się ona znajdować pod wpływem alkoholu. W związku z tym, na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze z komisariatu w Bełżycach przebadali 28-latkę alkomatem. Jak się okazało, kobieta w organizmie miała promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Dzieci kobiety trafiły pod opiekę babci.

Teraz mieszkanka gminy Niedrzwica Duża musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz jazdę bez uprawnień. Dodatkowo policjanci poinformują sąd rodzinny o zachowaniu kobiety.
Grozić jej może kara do 5 lat więzienia.

KG