Aktualności

Lublin: Opiekunka z zarzutami

Data publikacji 11.10.2019

Zarzuty kradzieży usłyszała 62-letnia opiekunka, która okradała 91-letnią mieszkankę Lublina. Łącznie łupem nieuczciwej opiekunki padło 2500 złotych. Kobieta wpadła, bo nagrała ją ukryta kamera. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie w tej sprawie policjanci z trzeciego komisariatu otrzymali od syna pokrzywdzonej 91-latki. Z zawiadomienia wynika, że mężczyzna był od dłuższego czasu informowany przez swoją matkę o ginących z portfela pieniądzach. Kobieta nie potrafiła wskazać, w jakich okolicznościach mogło dochodzić do utraty gotówki. Syn pokrzywdzonej o te czyny zaczął podejrzewać opiekunkę 91-latki.

Zaistniała sytuacja skłoniła go do zamontowania w domu ukrytej kamery. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na nagraniu z ostatniego poniedziałku widać jak 62-latka w rękawiczkach przeszukuje portfel swojej podopiecznej i wyciąga z niego 300 złotych.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów z trzeciego komisariatu. Usłyszała już zarzuty, do których popełnienia się przyznała. Ustalono, że łącznie nieuczciwa opiekunka dokonała kradzieży 2,5 tysięcy złotych. Policjanci sprawdzają teraz czy 62-latka na swoim koncie nie ma więcej podobnych czynów.

Za kradzież grozić jej może teraz do 5 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony