Aktualności

Janów Lubelski: Na moście znęcał się nad kotem. Zatrzymał go jadący do służby policjant

Data publikacji 10.10.2019

Za znęcanie się nad zwierzęciem odpowie 36-latek z pow. janowskiego. Mężczyzna trzymał w ręku kota i uderzał nim o chodnik. Zdarzenie zauważył jadący do służby policjant. Natychmiast zatrzymał się i odebrał zwierzę mężczyźnie. 36-latek w chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

    Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Modliborzyce. Jadący do pracy policjant zauważył stojącego na moście młodego mężczyznę, który trzymał w ręku kota i uderzał nim o chodnik. Policjant natychmiast zatrzymał się i po chwili  odebrał  zwierzę mężczyźnie. Wezwał na miejsce policyjny patrol.

    Jak się okazało, sprawcą tego zdarzenia jest 36-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał trzy promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu będą  wykonywane z nim czynności procesowe.

     Na szczęście zwierzę przeżyło. Kot trafił pod opiekę weterynaryjną. Wkrótce 36-latek usłyszy zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Powrót na górę strony