Lublin: Odpowiedzą za włamania - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Odpowiedzą za włamania

Data publikacji 07.10.2019

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku włamywaczy do kontenera biurowego na placu budowy przy ulicy Fabrycznej. Jak ustalili policjanci nie było to jedyne przewinienie na koncie mężczyzn. We wrześniu dokonali włamania do hali magazynowej. 35-latek oraz jego 19-letni kompan usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP Lublin otrzymali informację z miejskiego monitoringu, że w rejonie budowy przy ulicy fabrycznej kręci się dwóch podejrzanych mężczyzn. Funkcjonariusze od razu udali się w ustalone miejsce. Po krótkiej obserwacji zauważyli sprawców włamania, którzy chcieli oddalić się z placu budowy ze skradzionymi przedmiotami.

Funkcjonariusze od razu przystąpili do zatrzymania. Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 35 i 19 lat. Przy zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli sprzęty budowlane i biurowe. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci z I komisariatu ustalili, że to nie jedyne włamanie na ich koncie. Jak się okazało kilka tygodni temu włamani się do hali magazynowej, skąd skradli akumulatory i metale kolorowe.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

KG