Lublin: Nieuczciwa "wymiana" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Nieuczciwa "wymiana"

Data publikacji 07.10.2019

Na pomysł nieuczciwej wymiany wpadło dwóch mieszkańców Lublina w wieku 37 i 50 lat. Mężczyźni na oddział ratunkowy jednego z lubelskich szpitali zaprowadzili uszkodzony wózek inwalidzki, w zamian biorąc sprawny. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozić im może kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek. Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie dostali sygnał, iż ulicą Prusa porusza się dwóch mężczyzn z których jeden jest na wózku inwalidzkim. Ze zgłoszenia wynikało, że wózek może pochodzić z kradzieży.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 37 i 50 lat. Jak się okazało mężczyźni wpadli na pomysł wymiany uszkodzonego wózka należącego do 50-latka na sprawny. Wymiany postanowili dokonać na SOR-rze jednego z lubelskich szpitali. Bardzo szybko zostali namierzeni przez personel, który poinformował funkcjonariuszy.

Obaj mężczyźni trafili na II komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskany wózek inwalidzki zwrócili do szpitala. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

KG