Aktualności

Lublin: Tymczasowy areszt za rozbój i pobicie

Data publikacji 28.09.2019

40-latek oraz jego 24-letnia znajoma zostali tymczasowo aresztowani za rozbój i pobicie jakiego dopuścili się na 31-letnim mężczyźnie. Sprawcy bili pokrzywdzonego pięściami po głowie, po czym zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1400 zł. Następnego dni gdy spotkali 31-latka ponownie go pobili. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przy ulicy Gazowej w Lublinie. 40-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia znajoma zaatakowali napotkanego 31-latka. Pokrzywdzony był brutalnie bity pięściami po głowie. Gdy nie miał już siły się bronić zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 1400 złotych. Następnego dnia sprawcy ponownie spotkali 31-latka. Jak się okazało byli pijani i bardzo agresywni. Ponownie brutalnie pobili mężczyznę.

Sprawą zajęli się policjanci z trzeciego komisariatu. Kryminalni bardzo szybko zatrzymali sprawców, którzy trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało 40-latek, był już karany za przestępstwa podobne i musi liczyć się z odpowiedzialnością w warunkach recydywy wielokrotnej. Oboje usłyszeli po dwa zarzuty. Decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Przy recydywie może zostać dodatkowo zaostrzona.

 

Powrót na górę strony