Aktualności

Chełm: Przyjechali okradać dyskonty. Wpadli z łupem podczas powrotu do domu

Data publikacji 10.09.2019

Policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali poruszających się fordem dwóch mężczyzn i kobietę, którzy wcześniej mieli okraść jeden z dyskontów w mieście. W bagażniku uciekającego pojazdu mundurowi znaleźli skradzione wyroby alkoholowe, chemię gospodarczą oraz artykuły spożywcze. Jak się okazało, zatrzymana rodzina z Lublina tego dnia dokonała aż czterech takich kradzieży na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

W poniedziałek rano dyżurny komendy miejskiej odebrał zgłoszenie, że w jednym z dyskontów w mieście doszło do kradzieży artykułów. Sprawcy z łupem w ręku wyszli na parking, po czym wsiedli do osobowego pojazdu i odjechali w kierunku Lublina.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i natychmiastowej reakcji opisywany ford focus został zauważony przez policjantów z drogówki  w miejscowości Anusin gm. Siedliszcze. Autem podróżowało dwóch mężczyzn i kobieta. Rodzinie z Lublina towarzyszył również pies. W bagażniku pojazdu policjanci ujawnili skradziony przed chwilą towar. Były to wyroby alkoholowe, chemia gospodarcza oraz artykuły spożywcze.

Mieszkańcy Lublina zostali zatrzymani. Na podstawie zebranego materiału funkcjonariusze ustalili, że 57 – latek, jego 45- letnia partnerka i jej 20-letni syn tego dnia okradli w sumie cztery dyskonty.  Zabezpieczone mienie opiewa na kwotę ponad 3 tys. zł.

Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

JB.