Aktualności

Biłgoraj: Schował się przed dzielnicowymi … w pudełku po telewizorze

Data publikacji 06.09.2019

Najbliższe 7 miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym 35 latek, który był poszukiwany przez biłgorajskich policjantów. Mężczyzna od lipca ukrywał się przed organami ścigania. W minioną środę policjanci zatrzymali 35 latka, który schował się przed nimi w pudełku po...48 calowym telewizorze plazmowym, które znajdowało się na piecu kaflowym.

      Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 9:00. Dzielnicowi biłgorajskiej komendy udali się do miejsca zamieszkania poszukiwanego 35 latka jednak go nie zastali. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od drugiej połowy lipca tego roku. 35 latek był dobrze znany policjantom z uwagi na swoją kryminalną przeszłość. Był wielokrotnie karany między innymi za pobicie, kradzież, posiadanie narkotyków i nie wywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

    Policjanci na podstawie informacji własnych ustalili, że może on przebywać u znajomego 45 latka w tej samej miejscowości. Natychmiast udali się pod jego dom i zauważyli poszukiwanego przez okno. Drzwi do budynku były zamknięte, a właściciel w widocznym stanie nietrzeźwości nie reagował na polecenia otworzenia drzwi. Policjanci w związku z powyższym o pomoc poprosili Straż Pożarną, która po przybyciu na miejsce siłowo otworzyła drzwi.

    Po wejściu do środka okazało się, że 35 latek ukrył się przed policjantami w pudełku po 48 calowym telewizorze plazmowym, które znajdowało się na piecu kaflowym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy a następnie do Zakładu Karnego. W chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Teraz najbliższe 7 miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym.

JK