Aktualności

KWP: Przed nami ostatni weekend wakacji, zachowajmy ostrożność na drodze

Data publikacji 31.08.2019

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób zaplanowało na ten czas powroty z urlopów. Na drogach będzie panował wzmożony ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Apelujemy o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.

W ten ostatni weekend wakacji należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Wiele osób zaplanowało na ten czas powroty z urlopów.  Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

Przestrzegamy wszystkich kierowców, którzy wracają z wakacji przed zbytnim pośpiechem na drodze. Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż stała się przyjemnością a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

Pamiętajmy, aby przewozić dzieci zgodnie z przepisami. Zdarza się, że rodzice nieprawidłowo zapinają dzieci w fotelikach, czy źle montują same foteliki w samochodach. Należy zwrócić na to szczególną uwagę przed podróżą. Policjanci w przypadku kontroli drogowej będą sprawdzać czy kierujący i pasażerowi e korzystają z pasów bezpieczeństwa. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty, jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

R.L.R.