Aktualności

Zamość/Lublin: Dzielnicowy na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 23.08.2019

Dzielnicowy z lubelskiego komisariatu przebywając na wolnym w Zwierzyńcu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 50-latek mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie nissanem z przyczepką poruszał się ulicami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Dzielnicowy z Komisariatu V Policji w lublinie odpoczywał na wolnym w malowniczym Zwierzyńcu. Wczoraj przemieszczając się swoim samochodem po  uliczkach  tego miasta zauważył jadącego przed nim knissana z przyczepką. Styl jego jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Kierujący nissanem jechał tzw. „wężykiem” zjeżdżając co pewien czas na pobocze.

Mundurowy postanowił sprawdzić swoje przypuszczenia, kontynuując jazdę za kierowcą nissana. Zadzwonił na numer alarmowy. Kiedy  nissan w m. Brody Małe skręcił na teren stacji benzynowej, policjant podszedł do mężczyzny. Kiedy wyczuł od niego woń alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Policjanci ze Zwierzyńca zbadali trzeźwość zatrzymanego kierowcy, którym okazał się 50-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialny 50-latek wytłumaczy się przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że kierowca na tzw. „ podwójnym gazie” to potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników  ruchu drogowego. Statystyki wskazują, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych jest alkohol. Dlatego też bardzo ważne jest reagowanie na kierujących, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownice po spożyciu alkoholu. Nasz jeden telefon może uratować komuś życie. 
 
D.K-B.

Powrót na górę strony