Zamość: Nie zatrzymał się przed znakiem Stop - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Nie zatrzymał się przed znakiem Stop

Data publikacji 14.08.2019

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to prawdopodobna przyczyna zdarzenia drogowego do jakiego doszło w m. Zawada. Po zderzeniu dwóch pojazdów, kierujący przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia i apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj rano w m. Zawada. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-latek  kierujący samochodem peugeot na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą powiatową niezastosował się do znaku STOP i nieudzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 39-latkowi, który kierował toyotą. W wyniku zderzenia pojazd toyota zepchnięty został ze swojego toru jazdy i wjechał na skarpę. Obaj kierowcy trafili do szpitala.

Przeprowadzone badanie wykazało, że zarówno 55-latek jak i 39-latek byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Mundurowi wyjaśniają szczegóły i okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę za kierownicą i bezpieczne zachowania na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

JK