Aktualności

Zamość: Ponad 800 podróbek na miejskim targowisku

Data publikacji 13.08.2019

51-letni obywatel Bułgarii usłyszał wczoraj zarzut wprowadzenia do obrotu handlowego odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami znanych marek. Mężczyzna został zatrzymany na terenie giełdy w miejscowości Mokre na jednym ze stoisk, gdzie handlował podrobionymi koszulkami. Policjanci zabezpieczyli ponad 850 sztuk takiej odzieży. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za ten czyn grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z  funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego w niedzielę prowadzili działania na giełdzie w miejscowości Mokre. W ich ręce wpadł 51-letni Bułgar, który oferował do sprzedaży podrabiane ubrania.

Cudzoziemiec stracił cały towar, z którym przyjechał pod Zamość. Policjanci zabezpieczyli ponad 850 sztuk koszulek, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych. Mężczyzna został wczoraj przesłuchany. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za ten czyn grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

D.P.

  • fot. podróbki zabezpieczone u ob. Bułgarii
  • fot. koszulki z podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczone na targu
Powrót na górę strony