Biała Podl.: Wypadek podczas wyprzedzania - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Wypadek podczas wyprzedzania

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Kolonia Horbów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym przed nim autem. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 23:00 w miejscowości Kolonia Horbów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 18-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski, zderzył się z jadącym przed nim passatem. Do zdarzenia doszło podczas wykonywania przez kierowcę BMW manewru wyprzedzania.

Drugim autem kierował 19-letni mieszkaniec gm. Zalesie. W wyniku zdarzenia jego auto zjechało do przydrożnego rowu i dachowało, a kierujący nim nastolatek z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Trafiła tam również pasażerka volkswagena.

W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności, nastolatkowie wzajemnie wskazywali, że to kierowca drugiego auta zajechał drogę doprowadzając do zderzenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci wykonują czynności, które pozwolą ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia  oraz apelują o rozwagę na drodze. Wsiadając za kierownicę pojazdu pamiętajmy, że w swoich rękach mamy życie i zdrowie zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego.

B.S.P.

  • rozbity samochód
  • uszkodzone BMW
  • uszkodzony Passat