Asp. Iwona Panas na podium w turnieju kolarskim

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie uczestniczyli w wyścigu kolarskim Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. W ramach tej inicjatywy rozegrane zostały Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Nasza reprezentantka asp. Iwona Panas zajęła w nich III miejsce.

W Bukowinie Tatrzańskiej już po raz dziesiąty odbył się wyścig kolarski Tour de Pologne Amatorów. W tym roku rozgrywany był dla Pana Ryszarda Szurkowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy szosowych, który ponad rok temu podczas wyścigu amatorów w Kolonii uległ wypadkowi. Każdy startujący wspierał zbiórkę na pomoc w jego rehabilitacji.

W ramach wyścigu, w którym wystartowało i sklasyfikowanych zostało 2390 zawodników, odbyły się już po raz kolejny Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. W wyścigu tym swój udział brali również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Trasa licząca ponad 60 kilometrów i około 1200 metrów przewyższeń pozwala uczestnikom pokonać rundę królewską etapu Tour de Pologne, czyli BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej i jej okolicach, gdzie amatorzy mają możliwość zmierzenia się z samym sobą i rywalami na znanych podjazdach np. "Ścianie BUKOVINA" w Gliczarowie. Reprezentujący chełmską komendę asp. Iwona Panas, asp. szt. Wojciech Mróz oraz Zbigniew Kraska wśród 85 policjantów i pracowników, którzy ukończyli ten wymagający wyścig, zajęli wysokie miejsca. I tak w III Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji, asp. szt. Wojciech Mróz uplasował się na 37 pozycji, Zbigniew Kraska zajął 47 miejsce wśród policjantów i pracowników Policji, a asp. Iwona Panas zajęła III miejsce otrzymując puchar z rąk gen. insp. Jarosława Szymczyka. Nasza policjantka uzyskując znakomity czas przejazdu uplasowała się jednocześnie na 27 miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet.