Aktualności

Biłgoraj: Wspólna akcja biłgorajskich policjantów nad zalewem w Biszczy

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci prewencji oraz ruchu drogowego biłgorajskiej komendy wyruszyli w niedzielne popołudnie nad biszczański zalew by porozmawiać z plażowiczami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” i wiele innych, rozmawiali z plażowiczami o zasadach bezpiecznych zachowań. Najmłodsi otrzymali od policjantów odblaski, nagrody i ulotki promujące akcję.

Mundurowi przez cały rok spotykają się dziećmi i młodzieżą oraz seniorami w ramach akcji „Bezpieczny Senior” propagując zdrowy i bezpieczny tryb życia. Idąc w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sobotnie popołudnie rozmawiali z plażowiczami o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie oraz na drodze. Uczyli, jak prawidłowo wykonać resuscytację. Do akcji przyłączyli się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Rozmawiali o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi jak i na drodze oraz sposobach ich uniknięcia.

O zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy jak również o zagrożeniach wynikających z zachorowań na wirusa HIV i AIDS policjanci prewencji rozmawiali zarówno z najmłodszymi, młodzieżą jak i osobami dorosłymi.  

Funkcjonariusze biłgorajskiej drogówki w ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj” omówili z wypoczywającymi nad wodą zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Szczególnie teraz podczas wakacji na drogach panuje wzmożony ruch. Przypomnieli wypoczywającym jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które mogą uratować nam życie. Nie lada atrakcją okazał się być również pokaz radiowozów i sprzętu na co dzień służącego policjantom. Ze spotkania najbardziej cieszyli się najmłodsi ale i seniorzy nie szczędzili pochwał.

Na koniec spotkania policjanci rozdali najmłodszym odblaski i ulotki oraz życzyli sobie wzajemnie bezpiecznych i spokojnych wakacji.

AP