Biała Podl.: Odpowiedzą za niestosowanie się do wyroku sądu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Odpowiedzą za niestosowanie się do wyroku sądu

Data publikacji 08.08.2019

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców powiatu, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu. Rekordzistą okazał się 60-latek z gm. Rokitno, który siedział za kierownicą opla, pomimo 5 aktywnych zakazów. Drugi z mężczyzn dodatkowo był nietrzeźwy. Teraz za swe czyny odpowiedzą przed sądem. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

    Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Również w miniony weekend patrolowali teren powiatu, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Niestety nadal nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.

   O godz. 11:00 na ul. Aleja Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za kierownicą samochodu siedział 60-letni mieszkaniec gm. Rokitno. Mundurowi szybko ustalili, że „ciężka noga” kierowcy to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonych przez sąd pięciu aktywnych zakazów do kierowanie pojazdami. 60-latek na swoim koncie miał 5 aktywnych zakazów. Dodatkowo kierował autem nie dopuszczonym do ruchu.

  Piętnaście minut później w miejscowości Terespol, na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 24-latek także posiadał zakaz kierowania pojazdami.

   O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

B. S-P