Aktualności

Janów Lub.: Ukradli wózek sklepowy z zawartością produktów spożywczych

Data publikacji 08.08.2019

Trzy kobiety i mężczyzna odpowiedzą za kradzież wózka sklepowego wraz z zawartością produktów spożywczych oraz usiłowanie kradzieży drugiego wózka również z zawartością. Kobiety w wieku 22, 28 i 42-lat oraz 46-letni mężczyzna już usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w minioną sobotę w jednym ze sklepów na terenie Janowa Lubelskiego. Trzy kobiety oraz mężczyzna weszli do sklepu i zapakowali do dwóch wózków produkty spożywcze. Jednak nie przeszli przez linię kas i nie zapłacili za towar. Wózki wyprowadzili przez wejście do sklepu. Całą sytuację zauważył pracownik ochrony, mężczyzna wybiegł za nimi i udało mu się odzyskać jeden z wózków. Drugi zaś z zawartością został skradziony. Wartość skradzionego mienia to ponad 1300 zł. Wartość wózka, który sprawcy usiłowali ukraść to kwota również ponad 1300 zł.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że sprawcami kradzieży są mieszkańcy powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. Kobiety w wieku 22, 28 i 42-lat oraz 46-letni mężczyzna już usłyszeli zarzuty. Wszyscy przyznali się do kradzieży i usiłowania kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.  

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

F.Ł.