Aktualności

Opole Lub.: Libacja alkoholowa zakończona ugodzeniem nożem

Data publikacji 06.08.2019

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 25-latek z gm. Poniatowa. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej ugodził nożem 37-latka. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Dzisiaj 25-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych w Poniatowej. Jak ustalili policjanci w jednym mieszkań odbywała się libacja alkoholowa w której uczestniczył poszkodowany, dwie kobiety w wieku 36 i 37-lat oraz 25-latek i 41-latek. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni w trakcie której, 25-latek złapał za leżący w kuchni nóż i ugodził 37-latka. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Do sprawy policjanci niezwłocznie zatrzymali uczestników libacji. Wszyscy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Sprawca ugodzenia nożem w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 37-latka. Dzisiaj na wniosek Policji i Prokuratury sąd zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności na czas od roku do nawet 10 lat.

M.G. 

Powrót na górę strony