Aktualności

Chełm: Zatrzymani nietrzeźwi rodzice

Data publikacji 05.08.2019

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy zajmowali się pięciorgiem swoich dzieci w wieku od 4 do 9-lat. Wcześniej kobieta poprosiła o interwencję policjantów w związku z nieporozumieniami ze swoim partnerem. Jak się okazało oboje mieli po 2 promile alkoholu w organizmie. Dzieciom nic się nie stało, zostały oddane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej. Dzisiaj oboje usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Rejowcu zostali skierowani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Rejowiec. Zgłoszenie dotyczyło nieporozumień pomiędzy partnerami. Jak się na miejscu okazało, mężczyzna i kobieta byli nietrzeźwi, mieli po 2 promile alkoholu w organizmie. W tym czasie pod ich opieką pozostawało pięcioro dzieci w wieku od 4 do 9-lat.

Funkcjonariusze w związku z tym zdarzeniem zatrzymali obydwoje rodziców. Dzieciom nic się nie stało, zostały przekazane pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Dzisiaj oboje zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.

Powrót na górę strony