Aktualności

Lublin: Działania policyjnego zespołu „Speed”

Data publikacji 29.07.2019

Policjanci z zespołu „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejne działania na terenie Lublina. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze ujawnili blisko 150 wykroczeń w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci z zespołu „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejne działania na terenie Lublina. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili blisko 150 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili 146 wykroczeń, które w większości przypadkach kończyły się mandatami karnymi. Łącznie policjanci wypisali 114 mandatów karnych. Mundurowi zatrzymali 7 praw jazdy, głownie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu oraz ujawnili osobę poszukiwaną.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „Speed” mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

Do zadań kierowane są zarówno  radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni, mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

K.K.

Powrót na górę strony