Aktualności

Krasnystaw: Tymczasowy areszt za spowodowanie karambolu na DK-17

Data publikacji 26.07.2019

Wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy wobec 41-letniego kierowcy peugeota. W miniony wtorek ma DK-17 auto kierowane przez mężczyznę najechało na stojące przed zwężeniem drogi pojazdy. W karambolu brało udział 6 samochodów. Trzy osoby trafiły do szpitala w tym 16-miesięczne dziecko. Jego stan wciąż jest ciężki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, tj. 23 lipca po godzinie 15:00 w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17.  Na samochody oczekujące przed zwężeniem drogi, gdzie wprowadzony był ruch wahadłowy, najechał rozpędzony pojazd marki Peugeot. Siła uderzenia była tak silna, że efekt „domina” spowodował, iż zderzyło się sześć stojących kolejno aut. Trzy osoby, w tym 16-miesięczne dziecko trafiły do szpitala. Stan małego chłopca wciąż jest bardzo ciężki.

Peugeotem kierował 41-letni obywatel Białorusi. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że siadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, jednak to nie wystarczy, aby na drogach było bezpiecznie. Musimy również być czujni i przewidujący. Każdy manewr należy przemyśleć i przed jego rozpoczęciem upewnić się, czy możemy go wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas i innych uczestników ruchu utratą zdrowia, a nawet życia.

P.W.

Powrót na górę strony