Chełm: Nietrzeźwi rodzice opiekowali się malutkim dzieckiem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Nietrzeźwi rodzice opiekowali się malutkim dzieckiem

Data publikacji 02.07.2019

Policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali dwoje mieszkańców gm. Leśniowice, którzy nietrzeźwi opiekowali się niespełna rocznym dzieckiem. Policjantów o pomoc w interwencji poprosił pracownik opieki społecznej, który tego dnia odwiedził rodzinę. Dziecku nic się nie stało, zostało oddane pod opiekę rodziny zastępczej. Teraz policjanci wyjaśniają czy zatrzymani rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o sprawowaniu opieki nad niespełna rocznym dzieckiem przez nietrzeźwych rodziców. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice. O fakcie tym poinformował pracownik opieki społecznej, który tego dnia odwiedził rodzinę.

Badanie stanu trzeźwości 37-letniej kobiety wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a 50-letni mężczyzna blisko 1,5 promila. W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych rodziców. Na szczęście dziecku nic się nie stało i zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

Dzisiaj z udziałem zatrzymanych będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Policjanci ustalają czy narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.