Aktualności

Świdnik: Niszczyli samochody...... bo im się nie podobały

Data publikacji 01.07.2019

Łącznie 13 pojazdów z uszkodzonymi lusterkami ujawnili policjanci w nocy z soboty na niedzielę. Sprawcami uszkodzeń okazali się trzej mieszkańcy Świdnika w wieku 17 i 18-lat. Dodatkowo jeden z nich miał przy sobie marihuanę. Funkcjonariusze ustalają osoby poszkodowane i wartość poniesionych przez nich strat.

W nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2.30 świdniccy policjanci zostali poinformowani, że  grupa młodych mężczyzn na ul. Kalinowej w Świdniku niszczy stojące na osiedlowym parkingu pojazdy. Na miejscu  ujawniono 11 samochodów z uszkodzonymi lusterkami. Tej samej  nocy policjanci otrzymali ponowne zgłoszenie  dotyczące niszczenia zaparkowanych pojazdów. Tym razem uszkodzone zostały dwa auta. Mundurowi przeszukiwali okolicę obydwu ulic w poszukiwaniu sprawców, jednocześnie przeglądany był miejski monitoring.

Funkcjonariusze kilka ulic dalej ujawnili trzech młodzieńców: dwóch 17 latków i jednego 18-latka. Cała trójka nie kryła tego, że idąc przez miasto uszkadzali lusterka w pojazdach. Jak stwierdzili, uszkadzali lusterka w samochodach,  które w ich ocenie były brzydkie. 

Młodzi mężczyźni  w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi, badanie alkomatem wskazało w ich organizmach ponad promil alkoholu. Dwaj 17-latkowie po sporządzeniu dokumentacji służbowej zostali przekazani pod opiekę rodziców. Natomiast 18-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci ujawnili przy nim niewielkie ilości marihuany. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. 

Policjanci ustalają właścicieli pojazdów oraz wartość  poniesionych przez nich szkód.

M.Sz.  

 

 

Powrót na górę strony