Aktualności

Radzyń Podl: Pijana matka opiekowała się trójką dzieci

Data publikacji 28.06.2019

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 23-latka, matka trójki małych dzieci. W takim stanie kobieta sprawowała nad nimi opiekę. Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu od kuratora sądowego. Sprawa nieodpowiedzialnej mieszkanki gm. Borki trafi do Sądu Rodzinnego.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18:30. Policjanci wezwani zostali do jednego z domów na terenie gm. Borki. Z relacji kuratora sądowego wynikało, że 23 letnia kobieta jest pod działaniem alkoholu i ma pod opieką troje małych dzieci. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 23-letnia mieszkanka gm. Borki jest pijana. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Razem z nią w domu przebywały 10 miesięczna i 2-letnia córka oraz 4-letni syn. Na szczęście dzieciom nic się nie stało i zostały przekazane pod opiekę rodziny. Funkcjonariusze ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie kobiety zadecyduje Sąd.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku  na zdrowiu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

P. M.

Powrót na górę strony