Aktualności

Lublin: Wpadł jadąc motorowerem na zakazie. Ma też zakaz na kolejne 13 kategorii

Data publikacji 23.06.2019

W ręce policjantów z lubelskiej drogówki wpadł w niedzielny poranek 42-latek, który kierował motorowerem. Z otrzymanego wcześniej zgłoszenia wynikało, że kierowca jednośladu może być nietrzeźwy. Jak się okazało, nie było zastrzeżeń co do jego stanu trzeźwości. Jednak kiedy policjanci sprawdzili kierującego w systemie, wyszło na jaw, że ten kieruje jednośladem na zakazie i w dodatku ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami na kolejne 13 kategorii.

Do kontroli kierującego motorowerem doszło dziś przed godz. 8 na Kalinowszczyźnie. Funkcjonariuszem mieli  wcześniej otrzymać sygnał o kierującym, który może być nietrzeźwy. By zweryfikować tę informację, podjęli kontrolę kierującego suzuki.

42-letni mieszkaniec gm. Wólka został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że jest zupełnie trzeźwy. O ile nie było zastrzeżeń co do jego stanu trzeźwości, o tyle, kiedy policjanci sprawdzili go w systemie, wyszło na jaw, że kieruje on pojazdem, którym tak naprawdę kierować nie powinien. Mężczyzna ma bowiem orzeczony zakaz kierowania motorowerem. To jeszcze nie wszystko…. okazało się, że 42-latek ma wystawiony zakaz kierowania pojazdami łącznie na…. 14 kategorii. Ten zakaz obowiązuje go od 2017 roku aż do 2020 roku. Jak ustalili mundurowi, w ten sposób 42-latek ukarany został za jazdę po alkoholu.

Wobec powyższego faktu, jednoślad 42-latka pozostał na parkingu, a on sam musiał zatroszczyć się o inny transport. Mężczyzna nie krył niezadowolenia z faktu, że …”teraz nie może już niczym jeździć…”.

Według przepisów prawa, osoba która złamie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów musi liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo zostanie wobec niej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

AK

Powrót na górę strony