Lublin: Na urlopie w Krynicy Zdroju zatrzymali pijanego kierowcę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Na urlopie w Krynicy Zdroju zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 22.06.2019

Pijanego i bez uprawnień kierowcę volkswagena zatrzymała przebywająca na urlopie w Krynicy Zdroju dwójka funkcjonariuszy z KMP w Lublinie. Ponieważ styl jazdy kierowcy wzbudził ich podejrzenia, uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali patrol. Całkiem słusznie, bowiem nie dość, że 49-latek „wydmuchał” blisko 2 promile, to w dodatku kierował bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19. Dwójka lubelskich funkcjonariuszy pracujących w KMP w Lublinie tego dnia przebywało w Krynicy Zdroju na urlopie wypoczynkowym. Jadąc samochodem zauważyli na ul. Kraszewskiego kierującego vw polo, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenie. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kierowca nie dość, że jechał slalomem, to w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu o mało nie doprowadzając do zderzenia z innymi autami. Zarówno policjantka, jak i policjant postanowili zakończyć jego jazdę.  Na ul. Szkolnej  uniemożliwili mu kierowanie pojazdem, a na miejsce wezwali patrol.

Ich reakcja okazała się uzasadniona. Od kierującego volkswagenem 49-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował samochodem nie mając do tego uprawnień.

Pojazd, którym kierował 49-latek został przekazany osobie wskazanej. On sam z kolei po wytrzeźwieniu w jednostce policji usłyszy stosowne zarzuty.

AK