Aktualności

KWP: Mł. asp. Janusz Piwko z KPP w Tomaszowie Lubelskim zwycięzcą konkursu „Dzielnicowy Roku"

Data publikacji 19.06.2019

Mł. asp. Janusz Piwko z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku". W zawodach brało udział 40 dzielnicowych i 3 kierowników rewirów dzielnicowych z lubelskiego garnizonu. Wczoraj policjanci przed komisją pokazali swoją wiedzę i umiejętności strzeleckie. Dziś z kolei zaprezentowali swoje umiejętności podczas symulacji przyjęć interesantów. Wśród kierowników rewirów dzielnicowych zwyciężył asp. Marcin Kiczyński z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dzielnicowi rozwiązują testy.

Dzielnicowi to policjanci „pierwszego kontaktu”. Stanowią ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Ich rolą jest dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Zadania, które podejmują są trudne, bowiem na co dzień stykają się z różnymi zjawiskami patologicznymi, jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Ich  praca użyteczna i bardzo potrzebna.

Dzielnicowi rozwiązyją testy.

Dzielnicowi odwiedzają codziennie podległe im dzielnice i osiedla w miastach, rejony na terenie małych wiosek. Rozmawiają z mieszkańcami, przestrzegają przed zagrożeniami, starają się wysłuchać nurtujących ich problemów i udzielić porad.  Misją dzielnicowego jest utrzymanie bliskiego kontaktu z mieszkańcami: po to, by poznawać otaczające środowisko i grupy społeczne w celu diagnozowania uciążliwych zjawisk i przeciwdziałanie im, a także po to, by wzbudzać zaufanie, nie tylko do siebie, ale i całej Policji.

Policjanci strzelają do tarcz.

Już od wielu lat najlepsi dzielnicowi komend miejskich i powiatowych Policji przystępują do wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku". Tak też było i w tym roku w lubelskim garnizonie Policji.

Od wczoraj o tytuł „Dzielnicowego roku” walczyło 40 funkcjonariuszy. W zmaganiach o to miano wzięli też udział  kierownicy rewirów dzielnicowych. Zawody odbyły się na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie przy ul. Grenadierów.

Dzielnicowa celuje z broni do tarczy.

Pierwszego dnia konkursu policjanci musieli wykazać się wiedzą podczas rozwiązywaniu testu.  Z kolei na strzelnicy komisja oceniała umiejętności strzeleckie zawodników.  

Dzielnicowy słucha interesanta.

Dzisiaj w trakcie drugiego dnia zawodów każdy z dzielnicowych pojedynczo przed komisją prezentował swoje umiejętności w symulacjach przyjęć interesantów.

Komisja ocenia tarcze strzelecką policjanta.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.

insp. Radek Bąchór gratuluję mł.asp. Januszowi Piwko za zajęcie 1 miejsca.

Tytuł "Dzielnicowego Roku" wygrał mł. asp. Janusz Piwko z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce - st. sierż. Aneta Baranowska z  Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Trzecie miejsce zajął z kolei mł. asp. Daniel Zasadzki z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

insp. Radek Bąchór wręcza puchar najlepszemu dzielnicowemu.

Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych został z kolei asp. Marcin Kiczyński z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dwóch najlepszych dzielnicowych oraz najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych niebawem weźmie udział w ogólnopolskich zawodach „Dzielnicowy Roku”.

Puchary laureatom konkursu wręczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór. Zwycięzcom konkursu pogratulował także Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Lublinie insp. Wojciech Czapla. Najlepsi dzielnicowi otrzymali też nagrody ufundowane przez Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Wręczył je przewodniczący asp. szt. Artur Garbacz z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów KWP.

insp. Radek Bąchór w otoczeniu najlepszych dzielicowych.

AK

  • Dzielnicowi rozwiązują testy.
  • Dzielnicowy strzela do tarczy.
  • Dzielnicowy celuję do tarczy w ręku trzyma pistolet.
  • Komisja sędziowska.
  • Trzy puchary leżą na stole.
  • Grupowe zdjęcie dzielnicowych wraz z sędziami  i kierownictwem.
Powrót na górę strony