Zamość: Nieletni odpowiedzą za rozbój - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Nieletni odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 12.06.2019

Przed sądem rodzinnym i ds. nieletnich odpowiedzą dwaj nastolatkowie w wieku 15 lat oraz 16-latek, którzy używając siły fizycznej i grożąc 22-latkowi zmusili go do oddania pieniędzy oraz bezprzewodowego głośnika. Usłyszeli już zarzuty, teraz sąd zdecyduje o rodzaju środka karnego, który będzie odpowiedni do wagi popełnionego przez nich czynu.

W niedzielny wieczór do zamojskiej jednostki policji przyszedł 22-latek z powiatu biłgorajskiego i powiadomił, że kilka godzin wcześniej na terenie Starego Miasta został napadnięty przez kilku młodych mężczyzn.
Opisując przebieg zdarzenia wskazał, że napastnicy zagrozili mu, że go pobiją, jeśli dobrowolne nie odda im pieniędzy oraz bezprzewodowego głośnika. Kiedy młodzieńcy kilkakrotnie uderzyli 22-latka, on w obawie o swoje bezpieczeństwo oddał im pieniądze oraz głośnik. Po zajściu sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku, a pokrzywdzony przyszedł do komendy.  

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dwóch nastolatków z Zamościa w wieku 15 i 16 lat, którzy brali udział w rozboju. Zostali zatrzymani i przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie. Następnego dnia mundurowi ustalili i zatrzymali również trzeciego z podejrzanych – 15-latka z gm. Zamość.   

Wczoraj młodzieńcy usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Za popełniony czyn karalny czeka ich jeszcze rozprawa w sądzie rodzinnym i do spraw nieletnich. Sędzia zdecyduje o rodzaju środka karnego dla nastolatków, który będzie adekwatny do popełnionego przez nich czynu.   

D.K-B