Biała Podl.: Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym

Data publikacji 12.06.2019

Funkcjonariusze z Janowa Podlaskiego wyjaśniają okoliczności wybuchu butli z gazem, do którego doszło wczoraj w domu jednorodzinnym w miejscowości Konstantynów. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Wczoraj przed południem dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Konstantynów. Policjanci ustalili, że w trakcie wymiany butli z gazem propan butan przez 69-latka doszło do jego zapalenia.

Mężczyzna zdołał wynieść płonącą butlę z domu, gdzie doszło do jej wybuchu. Siła eksplozji była tak duża, że wybite zostały szyby w oknach domu oraz pobliskiego budynku gospodarczego. Na szczęście 69-letni mieszkaniec Konstantynowa doznał jedynie powierzchownych poparzeń. Podobne obrażenia odniosła jego przebywająca w domu 71-letnia małżonka.

Pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji. Policjanci z Janowa Podlaskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia i jednocześnie apelują o ostrożność przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi gazem propan – butan.

W.L.