Aktualności

Kraśnik: 90 latka odpowie za kradzież biżuterii

Data publikacji 10.06.2019

Za kradzież wartej łącznie 5 tys. zł. biżuterii odpowie 90-letnia mieszkanka Kraśnika. Starsza kobieta pod chwilową nieobecność właścicieli weszła do jednego z domów w gm. Dzierzkowice i zabrała różnego rodzaju precjoza. Po nakryciu jej w cudzym domu, ta wmówiła niczego nie podejrzewającej gospodyni, że chce kupić trzodę chlewną. Mundurowi z kraśnickiej komendy szybko ustalili personalia sprawczyni , a w jej mieszkaniu odnaleźli wszystkie skradzione przedmioty.

Do kradzieży doszło w miniony piątek w godzinach południowych na terenie jednej z posesji w gminie Dzierzkowice.  Jak wstępnie ustalili policjanci, mieszkające tam małżeństwo przebywało na terenie swojej posesji. Na około kwadrans oboje  wyszli z domu. Kiedy kobieta wróciła do mieszkania,  ku jej zaskoczeniu ujrzała starszą kobietę. Na pytanie, co robi w jej domu, usłyszała odpowiedź, że chciała kupić trzodę chlewną, po czym wyszła.

Właścicielka nie podejrzewając niczego złego,  pojechała do sklepu na zakupy. Jednak po powrocie do domu, postanowiła się upewnić czy oby na pewno nic nie zginęło. Jak się okazało, w domu brakowało biżuterii o łącznej wartości 5 tys. zł.

Kobieta o zdarzeniu powiadomiła policjantów. Na miejsce pojechali kraśniccy policjanci. Funkcjonariusze wytypowali kobietę która mogła dokonać przestępstwa. Wszystko wskazywało na 90 letnią mieszkankę Kraśnika. Mundurowi w miejscu jej zamieszkania odnaleźli w całości skradzione mienie.

Starsza pani została zatrzymana, przyznała się do kradzieży i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze zaproponowaną przez prokuratora.

 P.C

  • fot. biżuteria odzyskana po dokonanej kradzieży
  • fot. Skradziona przez 90-latkę biżuteria
  • fot. odnalezione przez policjantów skradzione precjoza w gm. Dzierzkowice
Powrót na górę strony