Aktualności

Zamość: Kręci mnie bezpieczeństwo nad... zalewem w Krasnobrodzie

Data publikacji 10.06.2019

Policjanci z Krasnobrodu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” promowali bezpieczny wypoczynek oraz przypominali o zasadach i przepisach obowiązujących na terenach wodnych. Z najmłodszymi rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas wakacyjnego wypoczynku oraz sposobach ich unikania.

Co prawda wakacje dopiero za dwa tygodnie, jednak pogoda już teraz nad zbiorniki wodne przyciąga licznych plażowiczów chcących skorzystać z wodnej ochłody.

W niedzielę osoby wypoczywające nad zalewem w Krasnobrodzie miały możliwość porozmawiania z miejscowymi policjantami, którzy przypominali o zasadach, których należy przestrzegać znajdując się na terenach wodnych i przywodnych.

W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Pryciuk oraz post. Sebastianem Sztafij plażowiczom przypomnieli o obowiązku korzystania tylko ze strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli. Mundurowi mówili również o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z uroków wodnych kąpieli oraz o obowiązku przestrzegania regulaminu kąpieliska. Rodziców i opiekunów zobowiązywali do tego, aby pociechy zawsze były w zasięgu ich wzroku. Zwrócili również uwagą na to, aby nie pozostawiać na plaży rzeczy bez opieki, ponieważ mogą stać się łatwym łupem dla potencjalnych złodziei.

W czasie prowadzonych rozmów dzielnicowy przekazywał ulotki informacyjne zawierające podstawowe zasady właściwego zachowania się podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci z Krasnobrodu byli również obecni na pikniku osiedlowym zorganizowanym przez lokalne władze. Podczas festynu rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Zaprezentowali także wyposażenie do służby oraz radiowóz policyjny. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody - odblaskowe kamizelki.

D.K-B.

Powrót na górę strony