Aktualności

KWP: Doskonalenie technik interwencji z mistrzami Polskiej Akademii Ju-Jitsu

Data publikacji 08.06.2019

Obrona przed napastnikiem posługującym się nożem lub innym niebezpiecznym narzędziem to tylko jeden z elementów szkolenia w jakim uczestniczyli policjanci z lubelskiego garnizonu Policji. Dzisiejsze doskonalenie zorganizowane w ramach Regionalnych Konsultacji mistrzów i instruktorów Polskiej Akademii Ju-Jitsu dało uczestnikom możliwość jakże cennej wymiany doświadczeń.

  

 Policjanci podczas interwencji niejednokrotnie mają do czynienia z osobami agresywnymi często nietrzeźwymi lub pobudzonymi za pomocą dopalaczy albo innych środków psychoaktywnych. To wszystko powoduje, że policjant zawsze musi być przygotowany i w razie potrzeby skutecznie odeprzeć atak napastnika.

   Właśnie takim sytuacjom poświęcone były dzisiejsze ćwiczenia na macie w ramach Regionalnych Konsultacji mistrzów i instruktorów Polskiej Akademii Ju-Jitsu oraz innych sztuk i sportów walki.

    Policjanci doskonalili m.in. obronę przez atakiem nożownika za pomocą pałki służbowej oraz rąk.

  Ćwiczyli także techniki pochodzące z różnych sztuk walki w celu bezpiecznego obezwładnienia agresywnej osoby.

     Dzisiejsze konsultacje dały możliwość uczestnikom spotkania do wymiany doświadczeń oraz propagowania sportów walki  na terenie naszego województwa.

AF.

  • policjanci trenują na macie
  • policjanci trenują na macie
  • policjanci trenują na macie
Powrót na górę strony