Aktualności

Zamość: Amator kaw, markowych kosmetyków i alkoholi w rękach policjantów

Data publikacji 07.06.2019

Za kradzieże w zamojskich marketach spożywczych odpowie 28-latek. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ponad 1300 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, jednak 28-latkowi grozi wyższy wymiar kary ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci z zamojskiej komendy w mijającym tygodniu zostali poinformowani o kradzieży dokonanej w jednym z marketów spożywczych. Z półek sklepowych zniknęły kawy, których wartość przedstawiciel sklepu wycenił na kwotę ponad 330 zł. Dzielnicowa, która zajęła się sprawą przeglądając sklepowy monitoring rozpoznała mężczyznę, który z regałów zabiera opakowania z kawami, chowa je do siatki a następnie wychodzi ze sklepu nie płacąc za towar.

Podejrzanym o kradzież kaw okazał się 28-latek z Zamościa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci w wersalce znajdującej się w pokoju mieszkania, w którym przebywał 28-latek odnaleźli również  część skradzionego ze sklepu towaru.  Okazało się, że to nie jedyne kradzieże, które ma on na sumieniu. W ubiegłym miesiącu z różnych sklepów dokonał kradzieży kosmetyków różnych marek, kawy oraz markowych alkoholi. Łączna wartość strat została oszacowana przez p
pokrzywdzonych na kwotę ponad 1300 zł.   28-latek wczoraj usłyszał zarzuty, w czasie przesłuchania przyznał się do kradzieży i poinformował, że nie będzie wyjaśniał okoliczności zarzucanych czynów  bo ….. wszystko jest jasne.
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, jednak 28-latkowi grozi wyższy wymiar kary ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.
 
D.K-B.