Aktualności

KWP: Dzielnicowi i kontrterroryści z wizytą u małych pacjentów

Data publikacji 04.06.2019

Małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odwiedzili wczoraj niecodzienni goście. Z okazji Dnia Dziecka niespodziankę sprawili im dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Lublinie oraz policyjni kontrterroryści. Oprócz otuchy i ciepłych słów, mundurowi wręczyli dzieciakom także drobne upominki. Dzięki tej wizycie na buziach przebywających na leczeniu pacjentów ponownie zagościł uśmiech.

Policyjny kontrterrorysta trzyma na ręku dziecko
Mundurowi przekazali dzieciakom słodkie upominki ufundowane przez  firmę Colian. 

fot. policjanci rozdają dzieciom słodycze
Wizyta niecodziennych gości sprawiła radość małym pacjentom. Dzięki temu na buziach zmęczonych chorobą dzieci znów zagościł uśmiech.
fot. policyjni kontrterroryści z małą pacjentką
Dzisiejsza  wizyta w szpitalu i towarzyszące jej niespodzianki to inicjatywa mł. asp. Jacka Banacha, sierż. szt. Szczepana Bresia, sierż. szt. Marka Grendy - dzielnicowych z III Komisariatu Policji w Lublinie. Policjanci chcieli w ten sposób umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu i odwrócić ich uwagę od choroby.
fot. dzielnicowy z panią kierownik oddziału
To już kolejna taka inicjatywa mundurowych. W grudniu ci sami policjanci małych pacjentów odwiedzili z okazji Mikołajek. 
fot. wspólne zdjęcie policjantów pod szpitalem
W całym, często długotrwałym procesie leczenia ważne jest, aby wspierać małych pacjentów, dodawać im otuchy i sprawiać radość, ponieważ uśmiech to dobre lekarstwo na niedogodności towarzyszące długiej i męczącej hospitalizacji.

A.K.

  • fot. wspólne zdjęcie policjantów, dzieci i ich rodziców oraz personelu szpitala
  • fot. dzielnicowi rozdają dzieciom słodycze
  • fot. policyjny kontrterrorysta wita się z małym pacjentem
  • fot. zdjęcie kontrterrorystów z małym pacjentem i jego mamą
  • fot. dzielnicowy z upominkami
  • fot. policjanci wręczają w szpitalu słodkie upominki
Powrót na górę strony