Parczew: Włamywali się do samochodów. Zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Parczew: Włamywali się do samochodów. Zostali zatrzymani

Data publikacji 03.06.2019

Policjanci z parczewskiej jednostki zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się do pojazdów. Trzeci z włamywaczy został zatrzymany wczoraj. Z pojazdów ginęły radia, akcesoria i inne pozostawione przedmioty. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, których część była ukryta w lesie. Całej trójce grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Patrol policji na terenie osiedla przy ul. Spółdzielczej zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez mundurowych. W trakcie kontroli policjanci ujawnili przy młodzieńcach radio samochodowe oraz akcesoria gsm.

Po sprawdzeniu aut zaparkowanych w pobliżu okazało się, że do dwóch volkswagenów oraz nissana dokonano włamania. Pojazdy miały uszkodzone zamki. 19 i 20 latek trafili na komendę, natomiast policjanci ustalili, że w procederze brał udział jeszcze jeden mężczyzna. Kryminalni ustalili i zatrzymali 19 – latka w miejscu zamieszkania. Ten przyznał się do winy i wskazał w lesie miejsce, gdzie ukrył pozostałe skradzione rzeczy m.in. wędki, radio i inne akcesoria.

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się do winy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców ul. Spółdzielczej w Parczewie aby sprawdzili swoje pojazdy, a w przypadku zaistniałych włamań zgłaszali się do komendy.