Tomaszów Lub.: Dzień Dziecka z udziałem policjantów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub.: Dzień Dziecka z udziałem policjantów

Data publikacji 01.06.2019

Tomaszowscy policjanci uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa, a także zaprezentowali sprzęt służbowy.

Dzien Dziecka w Przedszkolu Samorzadowym nr 1 w Tomaszowie Lubelskim

Wczoraj w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku, na obchodach nie zabrakło tomaszowskich policjantów. Spotkanie było doskonałą okazją do utrwalenia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Mundurowi przypomnieli zasady, jakich należy przestrzegać w drodze do szkoły, zarówno pieszo, na rowerze, rolkach, hulajnodze, czy też samochodem. Tłumaczyli dlaczego podczas podróży autem każde z dzieci powinno jeździć w foteliku czy korzystać z pasów bezpieczeństwa.

Przedszkolak w radiowozie na pikniku z okazji Dnia Dziecka

Zwrócili również uwagę na temat odblasków, które bardzo często ratują nam życie. Najmłodsi mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie znajomość numerów alarmowych, z których należy korzystać w sytuacjach zagrożenia.

Podczas spotkania stróże prawa zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć czapkę policyjną, usiąść za kierownicą radiowozu, włączyć sygnały świetlne, dźwiękowe i poczuć się jak funkcjonariusz policji.

M.R.