Aktualności

Chełm: Kryminalni zatrzymali złodzieja i pasera oraz odzyskali skradzione rowery

Data publikacji 01.06.2019

Chełmscy kryminalni w wyniku własnych ustaleń zatrzymali 25-latka z Chełma, u którego zabezpieczyli 7 rowerów. Jak ustalono 5 z nich o łącznej wartości ponad 6000 zł pochodziło z kradzieży. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali również 34-latka z Chełma, podejrzewanego o kradzież tych rowerów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania zaskoczonego zupełnie 25-latka doszło w czwartek na terenie Chełma. Kryminalni zabezpieczyli  u niego  7 sztuk jednośladów, z których 5 o łącznej wartości ponad 6000 zł pochodziło z kradzieży, do których doszło na terenie miasta maju br. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali także 34-letniego mieszkańca  Chełma, podejrzewanego o dokonanie kradzieży rowerów.

Mężczyźni  wczoraj usłyszeli zarzuty. Zarówno za kradzież jak i za paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Chełmska policja apeluje, aby osoby, którym w ostatnim miesiącu skradziono rower na terenie miasta (a które tego faktu nie zgłosiły wcześniej na policję), zgłaszały się na komendę w celu identyfikacji 2 rowerów pozostających bez właścicieli.

Przypominamy również o prawidłowym zabezpieczaniu swoich jednośladów. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać rowerów niezabezpieczonych na klatkach schodowych, pod sklepem, a także innych miejscach ogólnie dostępnych. Zadbajmy o jak najlepsze zamknięcia na rower takie jak np. linka rowerowa czy profesjonalny zamek rowerowy. Warto jest również zrobić zdjęcie własnego jednośladu, tak, aby w wypadku kradzieży przekazać to zdjęcie policji. Ułatwi to później identyfikację roweru. Warto także wygrawerować specjalny nr na ramie roweru i zarejestrować go w najbliższej jednostce policji, co również ułatwi identyfikacje w przypadku kradzieży.

J.B.

Powrót na górę strony