Aktualności

Zamość: Zatrzymany za handel podróbkami

Data publikacji 27.05.2019

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy 33-letni obywatel Bułgarii, który nielegalny towar oferował do sprzedaży na giełdzie w miejscowości Mokre. Policjanci oraz funkcjonariusze urzędu celno skarbowego zabezpieczyli łącznie ponad 1600 sztuk podrobionych butów, odzieży i perfum. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet 2 lata kary pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi ujawnili stoisko, na którym do sprzedaży oferowane były podrobione artykuły.  Zabezpieczyli łącznie ponad 1600 sztuk bluz, koszulek, spodenek, spodni, legginsów, skarpetek, czapek i butów oraz perfum, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Nielegalny asortyment oferował do sprzedaży 33-letni obywatel Bułgarii. Został zatrzymany i wraz z zabezpieczonym towarem przewieziony do komendy celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać.
Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

D.K-B.

Powrót na górę strony