Aktualności

Biała Podl.: Honorowo oddawali krew

Data publikacji 25.05.2019

Krew to najcenniejszy dar i nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Wczoraj policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej, żeby podzielić się nim z innymi. Policjanci bialskiej jednostki oddają krew już od wielu lat, dla tych którzy najbardziej jej potrzebują.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej, by po raz kolejny oddać krew, tym którzy najbardziej jej potrzebują.

Warto podkreślić, że nie jest to inicjatywa jednorazowa. funkcjonariusze regularnie oddają krew, jak też włączają się w tego typu akcje. Byli też niejednokrotnie odznaczani za honorowe oddawanie krwi. Mundurowi zachęcają również innych do wzięcia udziału w akcjach.

Wczoraj razem z funkcjonariuszami krew oddała pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim. Wszyscy uczestnicy, po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml tego życiodajnego płynu.

Te wspólne działania mają pomóc wszystkim potrzebującym, jednocześnie budując świadomość społeczną dotyczącą zapotrzebowania na krew. Jest to również popularyzacja honorowego krwiodawstwa. Sami policjanci podkreślają, że ten bezinteresowny gest daje im ogromną satysfakcję.

B.S.P.

  • policjant podczas oddawania krwi
  • policjant podczas oddawania krwi
  • policjant podczas oddawania krwi
  • policjant podczas oddawania krwi
  • pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim oddająca krew
  • policjant oddający krew
Powrót na górę strony