Aktualności

Lublin: Tytuł Mistrza Europy udziałem lubelskiej policjantki i tanecznego zespołu UDS Family

Data publikacji 25.05.2019

Mł. asp. Aneta Pastuszak to nasza lubelska policjantka, która na co dzień pracuje w Wydziale d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Po pracy oddaje się pasji, jaką od wielu lat jest taniec. Wraz z ekipą studia tańca nowoczesnego UDS Family w Lublinie, wielokrotnie zdobywała czołowe miejsca w Mistrzostwach Europy i Świata, zaś jej ostatnim osiągnięciem jest tytułu Mistrza Europy, jakie wytańczyła z członkami zespołu podczas Mistrzostw Europy IDO Hip Hop, Breakdance i Electric Boogie, które odbyły się we Włoszech.

Mistrzostwa Europy IDO Hip Hop, Breakdance i Electric Boogie to jedna z największych prestiżowych imprez tanecznych w Europie. Najlepsi tancerze z naszego kontynentu w miniony weekend rywalizowali o mistrzowskie tytuły i puchary w wielu kategoriach wiekowych i stylach tanecznych. Do włoskiej Rimini przyjechali tancerze i choreografowie najwyższej klasy i z wielu krajów w Europie.

Wśród zespołów, które zmierzyły się na parkiecie z innymi konkurentami było także lubelskie studio tańca UDS Family z Lublina. W zespole tym  tańczy nasza koleżanka -  mł. asp. Aneta Pastuszak, policjantka, która na co dzień pracuje w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie.  

Nasza koleżanka wspólnie z innymi tancerzami pokazała na parkiecie swoje umiejętności w dwóch kategoriach. W kategorii formacje hip-hopowe powyżej 31 lat ich występ zakończył się zdobyciem tytułu Mistrza Europy. Przed rokiem grupa UDS Family również była najlepsza w stawce. Natomiast w drugiej kategorii - hip-hop powyżej 31 lat lubelska grupa taneczna stanęła na najniższym stopniu podium.

Nasza policjantka w Zespole UDS tańczy od 5 lat. Przygodę z tańcem zaczęła jako dziecko, w wieku 9 lat. Tańczyła balet, modern jazz i taniec ludowy.

Przed rozpoczęciem pracy w Policji była instruktorem tańca. Pierwsze tytuły zaczęła zdobywać przed kilkoma laty. Razem z grupą w kategorii powyżej 31 lat w kategorii tanecznej hip hop w latach 2015 i 2016, zdobyła tytuły Mistrza  Polski, Europy i Świata.  W ubiegłym roku razem z zespołem UDS zdobyła tytuł Mistrza Polski i Europy oraz tytuł Wicemistrza Świata.

Jak przyznaje nasza koleżanka, taniec jest dla niej wspaniałą formą spędzania czasu, która daje niesamowicie wiele przyjemności. Najważniejszym elementem są fantastyczni ludzie z którymi oprócz sali treningowej spędza wiele czasu na różnego rodzaju wyjazdach. To ludzie i atmosfera jaką tworzą, są składnią sukcesu i to dzięki temu udaje się zdobywać kolejne tytuły.

K.K.

  • grupa taneczna UDS Family na Mistrzostwach Europy
  • grupa taneczna UDS Family na Mistrzostwach Europy
  • grupa taneczna UDS Family na Mistrzostwach Europy
  • plakat Mistrzostw Europy w Rimini
  • medal za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Europy
  • policjantka z KMP w Lublinie w stroju tanecznym UDS Family z medalem na szyi
Powrót na górę strony