Aktualności

Opole Lubelskie: Trzecia kolizja w ciągu roku. 83-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 17.05.2019

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 83-latkowi, który już trzeci raz w tym roku spowodował kolizję drogową. Dziś w miejscowości Elżbieta zbliżając się do ronda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla 41-letniej mieszkanki gm. Łaziska. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

   Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach rannych w miejscowości Elżbieta gm. Opole Lubelskie  na drodze W747 na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym z ul. Południową. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika iż 83 letni mieszkaniec gm. Józefów nad Wisłą kierował pojazdem m-ki Volvo. Zbliżając się do ronda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującej pojazdem marki Nissan 41-letniej mieszkance gm. Łaziska doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nikt nie odniósł obrażeń ciała.

   Po sprawdzeniu wykroczeń popełnionych przez 83-latka policjanci ustalili, że jest to 3 kolizja którą spowodował w ciągu roku. W związku z drastycznym naruszeniem przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym  przez 83-latka zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

   Policjanci apelują o rozwagę na drodze, to od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.  

M.G

Powrót na górę strony